pátek 20. května 2016

Recenzáček

Ještě, že moje sousedka pracuje na poště a jednou za čas objeví moje balíky a doneseme je. A já se tak nemusím trmácet na poštu. ;-) Takže díky moc. :D


Tentokrát mi dorazila pěkná bichlička. Ještě, že mám před sebou víkend, tohle přelouskat zabere dost času. ;-)

Ale jako správná milovnice fantasy jsem  musela Ódinovo dítě vyzkoušet.


Moje první nálepka a záložka z Megaknih. :D Ty si budu muset šetřit.Anotace:

První díl fantasy trilogie Havraní kruhy.

Představ si, že ti chybí něco, co všichni ostatní mají. Něco, co dokazuje, že patříš do jejich světa. Něco tak důležitého, že bez toho jsi nikdo. Nákaza. Pouhý mýtus. Hirka se v den svých patnáctých narozenin dozvídá, že je Ódinovo dítě – bezocasá zrůda z jiného světa. Opovrhovaná, obávaná a pronásledovaná. Člověk. Někdo si však nepřeje, aby její tajemství vyplulo na povrch, a hodlá to zajistit všemi prostředky. Zmatená Hirka musí uprchnout, protože jí jde o život. Existují však nebezpečnější stvoření než Ódinovy děti a Hirka není jediná, kdo prošel bránou mezi světy… Úspěšná norská trilogie Havraní kruhy se inspiruje severskou mytologií, ale přitom vytváří vlastní svébytný svět, kde být člověkem znamená ocitnout se ve zcela nezvyklé roli vyvržence. Hlavní hrdinka není „vyvolená“, dokonce nemá žádné zvláštní schopnosti. To, co ji odlišuje od ostatních, je děsivý fakt, že postrádá něco, co všichni ostatní mají.


V rychlosti jsem knihou zalistovala příběh a jde mi hlava kolem z těch všech jmen. Snad brzy pochopím děj. Naštěstí kniha obsahuje mapu, takže se mi usnadní orientace v textu. ;-)


 

Nejdřív mě málem odradil obal, krev mi nedělá dobře, ale naštěstí ho můžu sundat a zbytek knihy je neškodný. :D Plánuji recenzi, ale vážně nedokážu odhadnout, kdy Ódinovo dítě dočtu.

Jak se vám líbí kniha? Nečetli jste ji?22 komentářů:

 1. Už jsem ji taky dostala k recenzi, ale zatím nestihám, tak snad příští týden.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se do čtení pustím už dneska, tak uvidíme, jaká bude. ;-)

   Vymazat
 2. Nejdříve mě docela zaujala, ale číst ji nejspíš nebudu, alespoň zatím určitě ne. Do budoucna nelze nic vyloučit. Obal mě tentokrát od knihy dost odrazuje. A ani to, že je označovaná jako severská, tomu moc nepřidá. Třeba dělám chybu :) uvidíme :)
  Kateřina
  trojtecka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No obal bych taky vyměnila.Snad mě kniha nezklame. :)

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Včera jsem četla celý den. Kniha mě okamžitě vtáhla do děje. :)

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. Pokud je fanynka fantasy, tak určitě. ;-)

   Vymazat
 5. O téhle knížce už jsem taky slyšela a ráda bych se k ní dostal, ale nepamatuju se, že bych četla už nějakou recenzi - takže jsem zvědavá :)

  Lory Humble

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem taky zvědavá, kdy recenzi napíšu. :D ale snad to bude brzy. ;-)

   Vymazat
 6. Ódinovo dítě už mám doma taky! Koupila jsem si ho minulý týden na veletrhu :) Hrozně se těším až ji začnu číst, ale dřív jak v červenci to asi nebude. Zkoušky mě zničí! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to máš i podpis autorky ne. ;-) No já bych měla rozhodně víc času věnovat učení a méně knihám, ale je to těžký. :D

   Vymazat
 7. Ta kniha je až neskutečně tlustá! To si pořádně počteš ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To teda, docela jsem se lekla, když jsem ji vybalila. :D

   Vymazat
 8. Tuto knihu mám na 100% v plánu také!! :)
  Přeji příjemné čtení a moc se těším na recenzi! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) Snad se ke knize také brzy dostaneš. ;-)

   Vymazat
 9. Ódinovo dítě jsem sice nečetla, ale vypadá to hodně zajímavě. V dnešní době se setkáváme s charaktery, kteří (skoro) vždy mají nadlidské schopnosti a tak dále. Takže třeba ta kniha bude fajn, mimochodem, přeji ti hodně krásných a dlouhých chvil čtení :) A mimochodem podruhé: to divné na obálce je ocas, že ano? Já si myslela, že je to kus uzeného masa z řeznictví =D
  http://bookeers.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, to divné na obálce je ocas. :D Taky jsem chvíli uvažovala na, co se to vlastně dívám. ;-)

   Vymazat
 10. Super přírůstek, určitě této knize taky neodolám, zbožňuju severskou mytologii, takže jsem moc zvědavá :) Přeji pěkné čtení a těším se na recenzi :) Hezké pondělí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) Jestli máš ráda severskou mytologii, tak se ti kniha bude líbit. ;-)

   Vymazat