pátek 1. dubna 2016

Rozbalovačka

A máme tu další rozbalovačku. :D Tentokrát dokonce dvou balíků. ;-)

První těžká krabice je od Baronetu a jako vždy, je perfektně zabalená a knihy jsou zajištěny před poničením. A samozřejmě nechyběl ani Ediční plán. :DCo mě čekalo uvnitř? ;-) První a druhý díl série Poldark. Jde o historické romány. Podle této ságy byl natočen i kultovní seriál. :) Podívejte se na ně pořádně zblízka. :D


Anotace prvního dílu:
 Důstojník Ross Poldark se po letech vrací z americké války do rodného Cornwallu a těší se, že zase začne vést normální život, bude spravovat rodový majetek a ožení se s dívkou, kterou už léta miluje. Po návratu však zjišťuje, že otec je mrtvý, šlechtické sídlo i veškeré hospodářství zchátralé a že služebnictvo rozprodává všechny zbývající cennosti. Největší bolest však zažívá po zjištění, že se krásná Elizabeth zasnoubila s jeho bratrancem Francisem, protože se domnívala, že Ross ve válce zahynul. Zklamaný důstojník se ale navzdory všemu pouští do práce a snaží se dát do pořádku rodinný majetek a znovu otevřít otcův měděný důl. A také zapomenout na svou životní lásku a zvyknout si, že patří jinému. Pomáhá mu v tom mladičká Demelza, vlastně ještě téměř dítě, kterou najal jako služebnou, aby ji vytrhl z neutěšeného prostředí, v němž dosud žila. Vděčná dívka v něm vidí svého zachránce a odměňuje se mu hlubokým obdivem, ale zároveň usiluje o jistou míru samostatnosti. Vedle ní a s její pomocí se Ross znovu vrací do života…Také mi přišla velká obálka a uvnitř na mě čekala kniha Brooklyn. Kniha už má filmovou obálku a samotný film sklízí úspěchy. 


Anotace: 
Román irského autora Colma Toibína Brooklyn vypráví prostý příběh obyčejné mladé ženy, která na popud rodiny odejde za prací do New Yorku. Dobrý úmysl sestry a matky podpořený tou nejlepší vůlí ze strany samotné Eilis vede k tomu, že dívka nastoupí cestu do neznáma, do světa, který s ní nemá (alespoň zpočátku) nic společného, do života, který si sama nevybrala. Eilisina ztráta je tím palčivější, že se jí bolestně stýská po něčem tak žalostně omezeném, jako bylo její dosavadní živoření v rodném Enniscorthy. Brooklyn však není jen naléhavým příběhem jednoho smutného osudu. Tóibínova tichá, vyrovnaná a přesto bezprostřední próza podává detailně prokreslený obraz minulosti, konkrétně irského maloměsta a několika málo ulic ve starém Brooklynu první poloviny padesátých let minulého století. Samozřejmým kořením tohoto obrazu je humor. Humor bezděčný, nucený i bláznivý, ale vždy nevtíravý, tak jak jej přináší sám život.

6 komentářů:

 1. První dva díly série Poldark mám přelouskané a opravdu se máš na co těšit! Je to úžasná série, která Tě chytne a nepustí! :)
  Brooklyn na mě čeká v poličce a nemohu se dočkat, až se do něho pustím. Byla jsem na slavnostní premiéře v Praze a film jsem si maximálně zamilovala, takže na knihu se těším o to více! :)
  Přeji příjemné čtení! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Knihy nepoznám, každopádne vyzerajú zaujímavo najmä prvé dva diely :-)

  OdpovědětVymazat
 3. První dvě knihy znám, tu poslední ne.
  Věřím, že to může být zajímavé čtení, ale bohužel se nejspíš nejedná o můj žánr :)
  Lory Humble

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chtěla jsem zkusit něco trochu jiného. :D Tak uvidíme. ;-)

   Vymazat