pondělí 18. dubna 2016

Rozbalovačka

Dnes pro Vás mám jedno rozbalování balíčku. Tentokrát jde o výhru v soutěži. ;-) Musím upozornit, že do balíčku jsem se dostala bez problémů, ani nůžky jsem nepotřebovala. :D Asi nejsnadněji otevřený balíček vůbec. 

A uvnitř na mě čekala........ Vypravěčka.Z knihy má největší radost moje sestra, která v poslední době čte pouze knihy týkající se židů a holocaustu. Což není můj případ, v tomhle se velmi lišíme. Já čtu téměř cokoliv, ale vyhýbám se smutným tématům, nedělá mi to dobře. Z této knihy jsem si kousek a už jsem měla "husí kůži". 
Sestra mi ji okamžitě zabavila a půjčila svojí kamarádce, takže se Vypravěčka nemusí bát, že by byla nevyužitá. :DAnotace:

Sage pochází z rodiny s židovskými kořeny a její babička přežila holocaust. Ona sama se snaží vyrovnat s jiným traumatem – se smrtí matky. Na skupinové terapii se seznamuje s devadesátníkem Josefem Weberem. Při jednom z jejich rozhovorů ji tento muž, kterého si všichni v jeho okolí váží a mají ho rádi, požádá, aby mu pomohla spáchat sebevraždu. Tíží ho svědomí, přirozenou smrtí se mu však zemřít nedaří. Aby Sage přesvědčil, vzpomíná na své působení v SS i koncentračních táborech. Po dlouhém zvažování Sage kontaktuje úřad pro vyšetřování nacistických zločinů a podaří se jí přesvědčit babičku, aby jí i ona vyprávěla o svém mládí. Zděšeně naslouchá, co všechno zažila v polském ghettu, v Osvětimi i později na útěku. Je možné, že se s Josefem Weberem setkala a může ho usvědčit? A kdyby Sage vyhověla přání starého muže – byla by to vražda, nebo vykonání spravedlnosti na tyranovi? Kontroverzní brilantní román o vině a trestu americké bestselleristky Jodi Picoultové.


Příběh vypadá zajímavě a sestra mi stále tvrdí, že je to nejlepší kniha jakou kdy četla, tak třeba se nakonec nechám přemluvit. ;-) 
A co Vy? Četli jste tento bestseller? Co na něj říkáte? 

16 komentářů:

 1. Krásná výhra, gratuluji, a přeji pěkné čtení ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Četla jsem a je to úžasná kniha :) Ten příběh mě opravdu dostal a nejednou jsem ji četla se zatajeným dechem...
  FitBlanka

  OdpovědětVymazat
 3. Krásna výhra! :) Prajem príjemné čítanie :)

  OdpovědětVymazat
 4. Krásný přírůstek - já se na Vypravěčku určitě chystám, slyším samou chválu :) Budu zvědavá i na Tvůj názor a přeji, ať se kniha líbí! měj se hezky :)

  OdpovědětVymazat
 5. Gratuluji! :)
  Knihu mám doma a už je to také nějaký ten pátek co se na ni chystám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. :) Uvidíme, kdo Vypravěčku dočte dřív. :D

   Vymazat
 6. O knihe som veľa počula, i keď osobne som ešte nečítala. Dúfam však, že sa ti bude páčiť :-) Gratulujem k výhre :-)

  OdpovědětVymazat
 7. S knížkou se sice setkávám prvně, ale musím uznat, že vypadá vzato kolem a kolem dost zajímavě :)

  Lory Humble

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, já ji znala díky sestře, která o ní často básnila. :D

   Vymazat