sobota 30. prosince 2017

Moderní jóga od A do Z


Moderní jóga od A do Z je kompletní průvodcem, který vás provede současnou jógou. Průvodce, vás zasvětí nejen do tajů jógy, ale i meditace či regeneračních ásan.

Některá cvičení budou klást nároky na hranice vašich možností. Budou vyžadovat odvahu a stanou se tak jakýmsi zrcadlem odrážejícím to, jak dokážete posouvat zdánlivě pevné hranice…

 Součástí je i několik slov autorky o józe, nechybí vyznání Christiny Brownové k jejímu vztahu a citu k této disciplíně, která má kořeny ve staré Indii. Nechybí ani doporučení týkající se cvičení (dozvíme se rady a typy ohledně disciplíny nebo třeba pauzy), popsané jsou i jednotlivé přínosy jógy. Autorka vysvětluje, proč se vlastně zaměřila na nový fenomén moderní jógy a konečně následují i samotné kapitoly, které obsahují jednotlivé podrobně popsané cviky.

Tahle publikace je vhodná nejen pro začátečníky, ale i zkušené jógíny. Objevíte zde mnoho cviků a technik, které zapracují na vaší pružnosti, díky nim alespoň na chvíli zapomenete na starosti a ulevíte si tak od stresu a zklidníte mysl.


Do Moderní jógy A do Z se vešlo opravdu mnoho rad, postřehů a návodů. Jedná se o souhrnné dílo, které je dobře zpracované a vše je zde dopodrobna vysvětleno. Nechybí názorné obrázky ani užitečné popisy. Tento průvodce je neocenitelným pomocníkem ve světě moderní jógy.

Využijte cvičení jógy k posilování vlastní intuice. Každý den máte spoustu buněk, které jste včera neměli. V podstatě to znamená, že máte nové tělo.

Text spolu s obrázky je rozložen na 400 stránkách a skládá se ze čtyř částí – aktivního cvičení, klidového cvičení, jógy mysli a úvodní části, která je složená z přínosů jógy (jak její popularita den ode dne roste a sílí). Já osobně jógu rekreačně cvičím v pohodlí domova už nějaký ten pátek. Ovšem tato publikace mi zase ukázala nové pozice a dozvěděla jsem se opět něco nového. Velmi jsem uvítala podrobný a srozumitelný popis jednotlivých cviků s názornými obrázky – díky kterým jsem jednotlivým pozicím lépe porozuměla a snadno zopakovala.

Výsledky se dostaví, pokud budete cvičit pravidelně, s odhodláním, zájmem a nadšením.

Správnému dýchání v józe je věnována celá kapitola knihy a překvapí vás, kolik takových druhů dýchání v józe vlastně máme. Pronikneme do tajů obdélníkového dechu nebo dechu oceánu. Moderní jóga od  A do Z obsahuje i část věnovanou relaxaci či meditaci. Nechybí ani série cvičení, která kombinuje jednotlivé vybrané cviky a tvoří z nich propracovaný celek sestav, které propojují vše, co vás tato kniha naučila.Christina Brownová je uznávaná učitelka jógy, která dokonce vede úspěšné výcvikové programy. Napsala již několik knih věnující se józe. V českém překladu díky nakladatelství Metafora vyšla v roce 2006  kniha - Jóga od A do Z, na kterou navazuje Moderní jóga od A do Z, tedy moderní pojetí a náhled na tuto disciplínu. Jelikož jóga během posledních let prošla značným vývojem a zmoderněla Brownová tomu přizpůsobila své dílo. 

Ukázka:
Podstatou jógy je její nadčasovost. V naší moderní době ji nicméně potřebujeme více než kdykoli jindy, neboť život mnoha z nás jako by kmital mezi dvěma polohami – mezi stresem ze spousty povinností a stresem z únavy. Jóga má svou ušlechtilou, autentickou a hlubokou podstatu, což ale nemění nic na tom, že při praktikování jógy můžete prožít chvíle plné hravosti, radosti a štěstí.

Hodncení: 5/5

Děkuji nakladatelství Metafora za poskytnutí recenzního výtisku! 


2 komentáře:

  1. Kniha vypadá zajímavě, o jogu jsem se jeden čas poměrně zajímala a ráda si ji jednou za čas zacvičím i teď. :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tak to jsme na tom stejně. :) Tahle kniha mi zase otevřela nové obzory. :)

      Vymazat