středa 22. března 2017

Rosemary Beach se loučí

zdroj
Nevinná navždy je velký slaďák. Shrnula bych ji slovy - dojemný, erotický příběh o mladém páru. Jelikož je to kniha menších rozměrů, čte se opravdu rychle. Tohle romantické vyprávění je jako dělané pro oddechové čtení.

Když najdete smysl života, tak se ho držte. Nesmíte ho nikdy opustit. I kdybyste kvůli tomu museli spálit pár mostů.

Rush byl sebevědomí, sebestředný milovník zábavy s pochybnou morálkou a věčný děvkař, který se během třídílné série mění v obětavého, milého, zodpovědného a starostlivého přítele, který svoji snoubenku Blaire nadevše miluje.

V průběhu série jsme sledovali začátky vztahu dvou nevlastních sourozenců, kteří museli překonat řadu problémů a překážek, které jim osud předurčil. Neměli to lehké, ale vzájemná přitažlivost a nakonec i silné city je daly dohromady.


Rush stál za vším dobrým, co mě poslední dobou potkalo. A věřila jsem, že tak tomu bude už navždy. Což bylo zvláštní s ohledem na to, že naše první setkání ničemu takovému nenasvědčovalo.

Při četbě Nevinné navždy se loučíme se sympatickou dvojicí hlavních hrdinů, kteří plánují svatbu a čekají miminko. Růžovou budoucnost a rodinnou pohodu opět narušuje Rushova mladší sestra Nan, která Blaire ze srdce nesnáší. Nan je nevyzpytatelná, nepříjemná, ráda vystrkuje drábky a svým hrubým chováním vytváří další rodinná dramata. Na druhé straně v příběhu dochází i k nápravě křivd a opětovným setkáním.

Příběh je vyprávěn především z pohledu hlavních hrdinů, kteří se ve vyprávění střídají. Tentokrát máme tu čest si přečíst kapitoly i z pohledu Granta a Harlow – což je jedna z několika nových a významných postav, které si oblíbíte.

Pokud vás mrzí, že tahle láskyplná jízda milenecké dvojice skončila, tak nemusíte smutnit, protože autorka neváhala a sepsala příběhy vedlejších postav, které v Nevinné navždy zůstaly otevřené a nedořešené.

Já tam jen tak stála a dívala se na Rushe. Když jsem ho viděla poprvé, uchvátila mě jeho krása. Ale nikdy bych neřekla, že ten náladový hejsek pod vším tím rádoby drsným vystupováním může mít srdce ze zlata.

Nevinná navždy je romantický příběh s prvky erotického románu určeného mládeži, který si může přečíst i dospělí pokud hledá knihu vhodnou pro relax. Jde o milé, nekomplikované čtení. Série Rosemary Beach je čtivá a poutavá -  zasmějete si u ní, ale i popláčete.

Abbi Glinesová je americká autorka, která žije se svou rodinou v Alabamě. Podle New York Times patří mezi bestselerové autory. Jejím koníčkem je čtení knih, sledování filmů a nakupování krásných kabelek a bot. Glinesová napsala několik knižních sérií kromě Rosemary Beach má na svém kontě Sea Breeze, Vincent Boys nebo Existenci.

Ukázka:
Kdybych nebyl tak zabranej do toho, jak Blaire prozařuje celou místnost, tak bych si ho všimnul. Ale to se nestalo. Najednou všichni ztichli a jejich pohledy se obrátily na dveře za mnou. Podíval jsem se na Blaire, která se bavila s Woodsem a změny, co tu nastala, si vůbec nevšimla. Rychle jsem si stoupl před ni, protože jsem ji instinktivně chtěl ochránit, a pak jsem se otočil, abych zjistil, z čeho jsou všichni tak vedle. A koukaly se na mě stejný stříbrný oči, který jsem každý ráno viděl v zrcadle. S tátou už jsem se nějakou dobu neviděl.

Recenze psaná pro Literární svět. 

Hodnocení: 4/5

6 komentářů:

 1. Neříkám, že kniha nevypadá zajímavě, to ne. Má určitě i velký potenciál, ale já si nedokážu představit samu sebe, jak to čtu. Nevím :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Při čtení člověk nemusí přemýšlet, jen se nechá unášet příběhem, který je poněkud naivní, ale zároveň i romantický. :)

   Vymazat
 2. Jsem uz asi hodne mimo cilovku, ale sepsany to je moc hezky :

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já už jsem taky mimo cílovku, ale to mi nezabrání si jednou za čas přečíst nějaký ten románek pro mládež. :D

   Vymazat